2004 Competitions

Spa Salver

BLOCK ABarney
Lewis
Jolyon
Creasey
WINS
Barney Lewis +41
Jolyon Creasey-4 0
BLOCK BJohn
Greenwood
John
Hobbs
Jon
Diamond
Richard
Clark
WINS
John Greenwood  -3 0
John Hobbs  +9+102
Jon Diamond+3-9 -101
Richard Clark -10+10 1

Semi-final 1: Barney Lewis beat Richard Clark
Semi-final 2: John Hobbs beat Jolyon Creasey
Final: Barney Lewis beat John Hobbs

Lustau Cup

BLOCK AJohn
Hobbs
John
Timmis
Nita
Davis
Richard
Clark
Richard
Mann
WINS
John Hobbs -8+10+10 2
John Timmis+8  +21+83
Nita Davis-10  -12-110
Richard Clark-10-21+12 +32
Richard Mann -8+11-3 1
BLOCK BBarney
Lewis
John
Greenwood
Jolyon
Creasey
Jon
Diamond
Miriam
Reader
WINS
Barney Lewis -4-8+7+42
John Greenwood+4  -21+12
Jolyon Creasey+8  -19+102
Jon Diamond-7+21+19 +73
Miriam Reader-4-1-10-7 0

FINAL: John Timmis beat Jon Diamond +2t

Calverley Cup

BLOCK ABarney
Lewis
John
Timmis
Nita
Davis
Richard
Clark
Richard
Mann
WINS
Barney Lewis +9+10-2T+163
John Timmis-9 +2-6-101
Nita Davis-10-2 +5-11
Richard Clark+2T+6-5 -112
Richard Mann-16+10+1+11 3
BLOCK BChris
Berwick
Clive
Horton
John
Hobbs
Jon
Diamond
Miriam
Reader
WINS
Chris Berwick -9 -14+101
Clive Horton+9 +3-3-132
John Hobbs -3 -4+11
Jon Diamond+14+3+4 -83
Miriam Reader-10+13-1+8 2

FINAL: Barney Lewis beat Jon Diamond +1t

Howell Cup

 Chris
Berwick
Derek
Heath
Nita
Davis
Ray
Meech
Roger
Morris
Stan
Oxenbury
WINS
Chris Berwick  -9   0
Derek Heath  -1 -11 0
Nita Davis+9+1 +9+3+75
Ray Meech  -9 -2 0
Roger Morris +11-3+2 +23
Stan Oxenbury  -7 -2 0

Association Doubles

Round 1Semi-FinalFinalWinner
 John Timmis & Chris BerwickJohn Timmis & Chris Berwick +14John Timmis & Chris Berwick +2
 
Jon Diamond & Nita DavisJon Diamond & Nita Davis +11
Jolyon Creasey & Roger Morris
John Hobbs & Ray MeechJohn Hobbs & Ray Meech +6John Hobbs & Ray Meech +8
Richard Clark & Pauline Morris
 Miriam Reader & Derek Heath
 

Lewis Shield

Barney
Lewis
Jon
Diamond
Miriam
Reader
Richard
Clark
WINS
Barney Lewis -4+2+182
Jon Diamond+4 +8+193
Miriam Reader-2-8 -40
Richard Clark-18-19+4 1

Kitching Rose Bowl

BLOCK ADerek
Crocombe
Frank
Gunstone
John
Greenwood
Ray
Meech
Roger
Morris
WINS
Derek Crocombe    1-20
Frank Gunstone    1-20
John Greenwood    1-20
Ray Meech    0-30
Roger Morris2-12-12-13-0 4
BLOCK BDerek
Heath
John
Hobbs
Pamela
Clark
Richard
Elliott
Stan
Oxenbury
WINS
Derek Heath 1-23-0 2-12
John Hobbs2-1 2-12-03-04
Pamela Clark0-31-2   0
Richard Elliott 0-2   0
Stan Oxenbury1-20-3   0
BLOCK CColin
Mabey
Jon
Diamond
Pauline
Morris
Richard
Clark
WINS
Colin Mabey   1-20
Jon Diamond  2-10-31
Pauline Morris 1-2 0-30
Richard Clark2-13-03-0 3
FINALBLOCK
A WINNER
BLOCK
B WINNER
BLOCK
C WINNER
WINS
Roger Morris 2-10-31
John Hobbs1-2 3-01
Richard Clark3-00-3 1

Golf High Bisquers

BLOCK AColin
Mabey
Pamela
Clark
Richard
Elliott
Roger
Morris
WINS
Colin Mabey 3-02-12-13
Pamela Clark0-3  0-30
Richard Elliott1-2  3-01
Roger Morris1-23-00-3 1

 

BLOCK BDerek
Heath
Frank
Gunstone
Pauline
Morris
Ray
Meech
WINS
Derek Heath 2-1 1-21
Frank Gunstone1-2 3-03-02
Pauline Morris 0-3 0-30
Ray Meech2-10-33-0 2

FINAL: Colin Mabey beat Frank Gunstone 7-5, 5-7, 7-6