2020 Competitions

Spa Salver

BLOCK AMick BELCHAMBarney LEWISJolyon CREASEY  WINSPosition
Mick BELCHAMX      
Barney LEWIS X     
Jolyon CREASEY  X    
BLOCK BJohn GREENWOODChris BARHAMJon DIAMOND  WINSPosition
John GREENWOODX      
Chris BARHAM X     
Jon DIAMOND  X    

FINAL: 

Lustau Cup

BLOCK AMick BELCHAMJon DIAMONDTimothy LUKE  WINSPosition
Mick BELCHAMX      
Jon DIAMOND X     
Timothy LUKE  X    
BLOCK BChris BARHAMBarney LEWISBruce EDWARDS  WINSPosition
Chris BARHAMX      
Barney LEWIS X     
Bruce EDWARDS  X    

FINAL:

Calverley Cup

ROUND 1
by 14 July
ROUND 2
by 1 August
SEMI-FINAL
by 1 September
FINALWINNER
Chris BARHAM    
Andrew MOSS
 Barney LEWIS
 
 Mick BELCHAM 
 
 Jeff CHAPMAN
 
 Jon DIAMOND  
 
 Bruce EDWARDS
 
 John MOORE 
 
 Timothy LUKE
 

Miriam Reader Memorial Doubles

ROUND 1
by 14 July
SEMI-FINAL
by 1 September
FINALWINNER
Jeff CHAPMAN & Timothy LUKE   
Chris BARHAM & Kate SANDER
 Jolyon CREASEY & Jack INGLE
 
 Bruce EDWARDS & John MOOREJon DIAMOND & Jane SMITH
+6
 
 Jon DIAMOND & Jane SMITH
 

Association High Bisquers

 Jane SMITHJack INGLEKate SANDER WINSPosition
Jane SMITHX     
Jack INGLE X    
Kate SANDER  X   
       

Hunter Plate (best of 3 games)

BLOCK ATrevor HOUGHTON-BERRYRichard MANNKate SANDERJohn GREENWOOD  WINSPosition
Trevor HOUGHTON-BERRYX       
Richard MANN X      
Kate SANDER  X     
John GREENWOOD   X    
BLOCK BBruce EDWARDSJane SMITHDerek CROCOMBE   WINSPosition
Bruce EDWARDSX       
Jane SMITH X      
Derek CROCOMBE  X     
    X    
BLOCK CMichael SANDERJohn MOORELister FIELDINGDerek HEATH  WINSPosition
Michael SANDERX       
John MOORE X6-7, 6-7     
Lister FIELDING 7-6, 7-6X     
Derek HEATH   X    
BLOCK DDuncan COXTimothy LUKEJon DIAMOND   WINSPosition
Duncan COXX       
Timothy LUKE X      
Jon DIAMOND  X     
    X    

SEMI-FINAL 1: Winner Block A v Winner Block C
SEMI-FINAL 2: Winner Block B v Winner Block D

FINAL: 

Kitching Rose Bowl (best of 3 games)

ROUND 1
by 14 July
ROUND 2
by 7 August
ROUND 3
by 1 September
FINALWINNER
Simon MANWARING    
Derek HEATH
Jon DIAMOND 
Kate SANDER
Lister FIELDING  
Timothy LUKE
 Richard MANN
 
 Jane SMITH  
 
John MOORE 
Bruce EDWARDS
Paul GAMBA   
Andrew MOSS
Duncan COXDuncan COX
7-5, 6-7, 7-2
Michael SANDER

Golf Doubles (best of 3 games)

ROUND 1
by 6 July
ROUND 2
by 30 July
SEMI-FINAL
by 1 September
FINALWINNER
Derek CROCOMBE & Tina BECKETT    
John MOORE & Simon MANWARING
 Jon DIAMOND & David GRIMSHAW
 
 Darren LEVETT & Gill LEVETT 
 
 Derek HEATH & Michael SANDER
 
 Bruce EDWARDS & Duncan COX  
 
 Lister FIELDING & Jane SMITH
 
 Keith WILKINS & Paul GAMBA 
 
 Timothy LUKE & Kate SANDER
 

Golf High Bisquers (best of 3 games)

BLOCK ATina BECKETTDavid GRIMSHAWDarren LEVETT WINSPosition
Tina BECKETTX     
David GRIMSHAW X    
Darren LEVETT  X   
BLOCK BSimon MANWARINGGill LEVETTBeverley BROWN WINSPosition
Simon MANWARINGX     
Gill LEVETT X    
Beverley BROWN  X   

FINAL: